Remiantis naujais JLL duomenimis, Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono viešbučių investicijų apimtys 2024 m., palyginti su 2023 m., išaugs 4,3%, o tai sudarė 11,7 mlrd.
Numatoma, kad Azijos ir Ramiojo vandenyno viešbučių investicijos per visus 2024 metus sieks 12,2 mlrd. USD, nes investicijų antplūdis, palankesnė palūkanų normų aplinka ir apskritai palanki makro ir mikroekonominė raida turės teigiamos įtakos regiono nuotaikai šiame sektoriuje.
Honkongo viešbučių investicijų rinka šiais metais išlieka aktyvi, tačiau pirkėjai tapo išrankesni ir renkasi miesto centro viešbučius geriausiose vietose. JLL prognozuoja, kad 2024 m. apyvarta sieks maždaug 500 mln. Atsižvelgiant į tai, kad šiais metais plataus pirkimo ir pardavimo kainų skirtumo paplitimas turėtų sumažėti, o turizmas Honkonge toliau augs, 2025 m. numatoma daugiau investicijų.
Honkongo JLL kapitalo rinkų vadovas Oscaras Chanas sakė: „Šiuo metu Honkonge daugelyje viešbučių, ypač trijų ir keturių žvaigždučių kategorijose, yra didelis laisvų vietų skaičius, daugiausia dėl besikeičiančių turistų vartojimo įpročių. „Politinis pranešimas“ pristatė bandomąją programą, skirtą paskatinti viešbučių pavertimą studentų apgyvendinimu, supaprastinant paraiškų teikimo planavimo, žemės ir statybos planų teikimo procesą, kad būtų paskatinta rinka paversti viešbučius studentų bendrabučiais savarankiškai ir privačiai finansuojant. Tikimasi, kad šis žingsnis paskatins investicijų susidomėjimą, pritrauks daugiau kūrėjų ir investuotojų dalyvauti ir įnešti į rinką naujo gyvybingumo.
Per pirmuosius devynis 2024 m. mėnesius sukauptos sandorių apimtys siekė 9,05 mlrd. USD, ty 15 % daugiau nei 2023 m. (7,87 mlrd. USD 2023 m.) ir sudaro 90 % 2019 m. – iki šiol 2024 m. rugsėjį lėmė dideli sandoriai Azijoje, o Australijoje retas metinis veiklos užliūlis.
Nihat Ercan, „Hotels & Hospitality Group“ Azijos Ramiojo vandenyno regiono generalinis direktorius, JLL, taip pat pakomentavo: „Daugesnių ekonominių veiksnių, įskaitant teigiamą regiono makroekonominę perspektyvą, palankią palūkanų normų politiką ir stiprias vartojimo tendencijas, derinys suteikia mums pasitikėjimo, kad visus metus veikiantis viešbutis investicijos patogiai viršys praėjusių metų rodiklius. Investuotojai nuolat rodė didelį potraukį didesnėms investicijoms Azijos ir Ramiojo vandenyno viešbučių sektoriuje, todėl paskutiniame 2024 m. ketvirtyje nematome aktyvumo mažėjimo ženklų. 12,2 mlrd.
JLL analizė patvirtina, kad vidutiniai dienos kursai (ADR) Azijos Ramiojo vandenyno regione vietinėmis valiutomis padidėjo 19 %, palyginti su paskutiniu 2018–2019 m. ciklo piko laiku. Be to, daugumoje rinkų vis dar yra galimybių padidinti užimtumą iki tų pačių aukštumų, buvusių prieš pandemiją, atsižvelgiant į intensyvias verslo keliones, kompensuojančias tam tikrą poilsinių kelionių atsitraukimą. Tuo pat metu JLL mano, kad paskutinis užimtumo etapas gali užtrukti ilgiau, o MICE sugrįžimas vis dar lėtesnis, o žemyninė Kinija susiduria su ilgalaikėmis ekonominėmis problemomis, kurios turi įtakos bendram pramonės rezultatui.
Vertinant pagal šalį, investicijų apimtys per pirmuosius devynis 2024 m. mėnesius buvo teigiamos, išskyrus keletą išimčių visame Azijos Ramiojo vandenyno regione:
Japonija: Per pirmuosius devynis 2024 m. mėnesius Japonija toliau įsitvirtino kaip patraukliausia viešbučių rinka regione. Veikla iki rugsėjo pabaigos lėmė 3,8 mlrd. USD pardavimo apimtis. Atsižvelgiant į tai, kad investuotojų susidomėjimas vargu ar sumažės, JLL prognozuoja, kad 2024 m. bendras pardavimas sieks 4,7 mlrd. Nepaisant pastarojo meto palūkanų normos padidinimo ir nežymaus jenos brangimo, JLL tikisi, kad Japonijos investicijos į svetingumą išliks aktyvios, atsižvelgiant į stiprius pasiūlos ir paklausos pagrindus.
Žemyninė Kinija: 2024 m. rugsėjo pabaigoje investicijos į žemyninės Kinijos viešbučių plotą sudarė 1,8 mlrd. USD, ty 6,4 % daugiau nei praėjusiais metais. Šanchajus ir Pekinas išliko aktyviausiai prekiaujamomis viešbučių investicijų rinkose, kurios sudaro daugiau nei 50% visų sandorių apimčių. Kalbant apie pirkėjų profilį, didelės grynosios vertės investuotojai vis dar yra vieni iš aktyvesnių viešbučių turto pirkėjų. Tikėtina, kad rinkos tempas išliks ir paskutinį 2024 m. ketvirtį, o bendra viešbučių sandorių apimtys per visus metus sieks 2,1 mlrd.
Australija: JLL analizė rodo, kad Australijos pardavimų apimtys 2024 m. išliks palyginti nedidelės. Per metus apyvarta siekė 629 mln. USD (nuskaityta), 38% mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. JLL apskaičiavo, kad bendros sandorių apimtys per visus metus turėtų siekti maždaug 1,1 mlrd. USD, o tai yra mažiau nei ilgalaikis vidurkis, tačiau greičiausiai tam įtakos turėjo tai, kad daugelis 2024 m. sandorių taip pat gali būti priskirti „praėjusių metų“ sandoriams.
Korėja: Viešbučių sandorių apimtys 2024 m. pasiekė maždaug 1,1 milijardo USD, o didžiausias sandoris buvo Conrad Seoul. JLL tikisi, kad iki metų pabaigos bus sudaryti keli papildomi viešbučiai, todėl per visus 2024 metus sandorių apimtis sieks apie 1,3 mlrd.
Singapūras: Turizmo pramonė, kuri veržiasi į visus cilindrus, palaikoma didžiulių įvykių ir aukšto užimtumo, Singapūro patrauklumas investuotojams išliko pagrįstai aukštas. 2024 m. užfiksuoti sandoriai nustelbė ankstesnių metų bendras sumas, todėl JLL prognozuoja, kad bendra investicijų į viešbutį apimtis per visus metus sudarys maždaug 1 mlrd.
Indija: Sandorių apimtys išaugo nuo 76 mln. USD 2022 m. iki 337 mln. USD 2023 m., o JLL prognozuoja, kad šiemet sieks 440 mln. Kapitalą palaikė patikimi sektoriaus kambarių tarifai, pajamos ir užimtumas. Be investicijų, plėtros susidomėjimas tebėra didelis, nes viešbučių prekės ženklai 2024 m. pirmąjį pusmetį pasirašė sutartis dėl maždaug 19 500 naujų viešbučių kambarių, o tai sudaro 77 % visų 2023 m.
Tailandas: Investicijų apimtys 2023 m. sumažėjo dėl plataus pirkimo ir pardavimo skirtumo bei kylančių palūkanų normų, tačiau 2024 m. pastebimas investicinės veiklos atsigavimas. Per metus sandorių apimtys siekia 404 mln. USD, o per metus numatoma daugiau nei 450 mln. USD. JLL tikisi, kad 2025 m. bus lygūs arba geresni už 15 metų sandorių vidurkį – 300 mln.
„Veiksniai, įskaitant svyruojantį valiutos kursą JAV dolerio atžvilgiu, padėjo pritraukti užsienio investuotojus nuo 2023 m. pirmojo pusmečio. Po sienų atvėrimo tarptautinėms kelionėms sveikintinas tvirtų turizmo pagrindų augimas regione taip pat padėjo sustiprinti investuotojų apetitą. Nors yra keletas rinkų Dėl to trumpuoju ar vidutiniu laikotarpiu gali sumažėti užimtumas, visa pramonė įžengė į naują etapą, mažiau apibrėžtą atsigavimo ir labiau susietą su organiško ir tvaraus augimo idėjomis“, – sakė Ercanas.