Remiantis naujausia „CommercialEdge“ JAV biurų rinkos ataskaita, nepaisant dėmesio, kurį sulaukė žymių įmonių įgaliojimai grįžti į biurą, biurų naudojimas iš esmės nepakito. Nuotolinis ir hibridinis darbas ir toliau dominuoja, daugelis įmonių mažina biuro plotą.
Nors kai kurios įmonės bandė suvilioti darbuotojus privilegijomis ir paskatomis, šios pastangos dažniausiai buvo nesėkmingos. Dėl to kai kurios įmonės dabar imasi griežtesnių priemonių. Pavyzdžiui, „Amazon“ generalinis direktorius Andy Jassy paskelbė, kad nuo sausio mėnesio darbuotojai biure dirbs penkias dienas per savaitę. „Dell“ pareiškė, kad nuotoliniai darbuotojai nebebus svarstomi dėl paaukštinimo, o „Meta“ perspėjo darbuotojus, kad jei biure nebus bent tris dienas per savaitę, tai gali būti nutraukta.
Nepaisant šių aukšto lygio mandatų, laisvų darbo vietų rodikliai ir biurų panaudojimas išlieka palyginti nepakitę. „Kisi Access Control“, kuri naudoja apibendrintus duomenis iš biuro atrakinimo, kad stebėtų užimtumą, šalies vidurkis per savaitę, pasibaigusią rugsėjo 30 d., buvo 50,2 %. Ilinojaus (56,1 %), Teksaso (54,7 %) ir Floridos (53,2 %) užimtumo rodikliai viršija šalies vidurkį, o Kalifornijoje (49,2 %), Pensilvanijoje (47,8 %), Niujorke (47,2 %) ir Vašingtone (36,6 %) nusileido žemiau. Kastle’s Back to Work barometras, kuris seka biuro ženklelių perbraukimus, parodė panašius rezultatus – biuro naudojimas siekė 51,4%, tai atitinka ankstesnius šių metų rodmenis.
Nors daugelis įmonių siekia grįžti į biurą, nuotolinis ir mišrus darbas vis dar vyrauja. Neseniai atlikta KPMG apklausa, kurioje dalyvavo 1 300 generalinių direktorių, parodė, kad 83 proc. per trejus metus tikisi grįžti į penkių dienų darbo savaites, o praėjusiais metais – 64 proc. Tačiau lizingo duomenų ir biuro ženklelių braukimo statistika ir toliau atspindi kitokią realybę. Nors CBRE pranešė, kad bendras 2024 m. pradžioje pasirašytų nuomos sutarčių skaičius buvo panašus į lygį prieš pandemiją, vidutinis nuomos dydis sumažėjo daugiau nei 25%. Be to, sulėtėjo naujų darbo vietų kūrimas, todėl biurų paklausa liko maža. Darbo statistikos biuras pranešė, kad darbo rinkos sektoriai, kuriuose naudojami biurai, per metus augo tik 0,4 proc.
Peteris Kolaczynskis, „CommercialEdge“ direktorius, pažymėjo: „Kadangi biurų užimtumas išlieka žemas, tai išryškina pernelyg didelio biuro ploto problemą. Maždaug 20 % iš 7 milijardų kvadratinių pėdų biuro patalpų lieka laisvos.
Sunkus biurų poreikis ir didėjančios laisvos darbo vietos
Vidutinis nacionalinis visų paslaugų lygiavertis įtraukimo į sąrašą tarifas rugsėjį buvo 32,89 USD už kvadratinę pėdą, ty 11 centų daugiau nei praėjusį mėnesį. Nacionalinis laisvų darbo vietų lygis siekė 19,5 proc., 170 bazinių punktų daugiau nei per metus. Pasibaigus priešpandeminės nuomos sutartims, daugelis įmonių mažina darbuotojų skaičių, todėl didėja laisvų darbo vietų skaičius ir didėja susirūpinimas biurų sektoriuje. Ostine, Bostone, Bay Area ir Denveryje laisvų darbo vietų lygis per metus išaugo vienus didžiausių – Ostine – 660 bazinių punktų, Bostone – 610, Bay Area – 540, o Denveryje – 400.
Dviejose pagrindinėse technologijų rinkose įvyko reikšmingų pokyčių plėtros planuose. Ostine ir Sietle, kuriuose per pirmuosius dvejus pandemijos metus buvo nuolat plėtojami biurai, 2023 m. naujos plėtros smarkiai sulėtėjo. Prie to prisidėjo atleidimai technologijų sektoriuje, didėjančios kapitalo sąnaudos ir plačiai paplitęs nuotolinio bei mišriojo darbo naudojimas. sulėtėjimas. Ostine nuo 2019 iki 2022 m. buvo pradėta statyti 13,8 milijono kvadratinių pėdų biuro patalpų, kasmet vidutiniškai 3,5 milijono kvadratinių pėdų. Tačiau nuo 2023 metų pradžios pradėta statyti tik 1,4 mln. Panašiai Sietle nuo 2019 iki 2022 m. kasmet pradedama statyti vidutiniškai 2,6 milijono kvadratinių pėdų biuro patalpų, tačiau per pastaruosius septynis ketvirčius buvo pastatyta tik 696 000 kvadratinių pėdų.