Net jei palūkanų normos išlieka aukštesnės ilgą laiką
JAV ekonomikos augimas 2025 m. bus didesnis nei vidutinis, kurį skatins didelės vartotojų išlaidos. Tačiau, remiantis CBRE 2025 m. JAV nekilnojamojo turto rinkos apžvalga, dėl nuolatinės infliacijos palūkanų normos gali išaugti ilgiau.
CBRE prognozuoja keletą teigiamų metų tendencijų, įskaitant nedidelį investicijų į komercinį nekilnojamąjį turtą augimą, biurų rinkos laisvų darbo vietų stabilizavimąsi ir užimtumo bei nuomos kainų augimą daugiabučių namų sektoriuje, nepaisant didelių naujų statybų.
Tikimasi, kad didesni JAV tarifai užsienio prekėms turės įtakos mažmeninės prekybos ir pramonės bei logistikos sektoriams, sukels atsargų padidėjimą, gamybos perkėlimą į šalį ir didesnes mažmenines kainas vėliau šiais metais. Duomenų centrų rinkoje pasiūlos išliks nepakankama didelei paklausai patenkinti.
„JAV ekonomika pasiekė retą švelnų nusileidimą aukštesnių palūkanų normų akivaizdoje, o 2025 m. augimo perspektyvos yra vis optimistiškesnės“, – sakė Richardas Barkhamas, CBRE pasaulinis vyriausiasis ekonomistas ir pasaulinis tyrimų vadovas. „Rizika šiai perspektyvai apima didelį JAV fiskalinį deficitą, kuris didina obligacijų rinkos nepastovumą, ir Kinijos ekonomikos trapumą.
JAV ekonomikos prognozė
Tikėtina, kad 2025 m. JAV ekonomika padidės 2–2,5 proc., infliacija stabilizuosis ties 2–2,4 proc., nedarbas išliks 4–4,5 proc., o 10 metų iždo pajamingumas viršys 4 proc. Didelės įmonių pajamos ir stabilios bankininkystės sąlygos atsvers tokius iššūkius kaip importo tarifai ir didelės skolos išlaidos. Rizika apima lėtesnį Federalinių rezervų palūkanų normų mažinimą, jei infliacija vėl padidės, ir pasaulinį neapibrėžtumą, pavyzdžiui, galimą nuosmukį Kinijoje ir JAV dolerio brangimą.
Kapitalo rinkos
CBRE prognozuoja, kad investicijų aktyvumas padidės 10 % dėl pagerėjusio ekonominio pasitikėjimo ir didesnės nekilnojamojo turto grąžos. Nors skolos kapitalo sąnaudos išliks didelės, tikimasi, kad kapitalizacijos rodikliai šiek tiek sumažės, o tai padidins turto vertinimą.
Biurų turgus
Tikėtina, kad 2025 m. biurų rinka stabilizuosis – lizingo veikla padidės 5 proc., o laisvų patalpų lygis šalyje pasieks 19 proc. Iki 2027 m. puikiose biurų patalpose laisvų patalpų skaičius gali sumažėti iki 8,2 %, todėl aukščiausios kokybės vietos tampa vis konkurencingesnės.
Mažmeninės prekybos sektorius
Numatoma, kad mažmeninės prekybos nuomos kainos didės, nes prieinamumas išlieka mažesnis nei 5%, dėl ribotos naujos statybos. Tikimasi, kad tokios rinkos kaip Finiksas, Ostinas, Dalasas, Nešvilis ir Šarlotė pritrauks didelę mažmeninės prekybos veiklą, kurią palaikys gyventojų ir darbo vietų augimas.
Pramonė ir logistika
Prekybos politika padidins pramoninių objektų paklausą netoli JAV ir Meksikos sienos bei pagrindiniuose šiaurės-pietų transporto koridoriuose. Prognozuojama, kad lizingo veikla sieks daugiau nei 800 mln. kv. pėd., o nemažą dalį užima trečiųjų šalių logistikos tiekėjai. Tikimasi, kad po ilgų metų tvirtos statybos statybos gerokai sulėtės.
Daugiabučio turgus
Daugiabučių namų sektoriui bus naudinga sumažėjęs spaudimas statyboms, nes laisvų patalpų lygis sumažės iki 4,9%, o nuomos kainos padidės 2,6%. Naujose statybose dominuos Saulės juostos valstijos, o bendras startų skaičius nukris 30 % žemiau priešpandeminio vidurkio.
Duomenų centrai
Dėl dirbtinio intelekto bumo padidės duomenų centrų erdvės paklausa, todėl laisvų vietų skaičius sumažės iki 2,8%, o išankstinių nuomos rodiklių skaičius padidės iki 90%. Statybų aktyvumas pasieks rekordines aukštumas, o alternatyvūs energijos šaltiniai, tokie kaip branduolinė, sulauks dėmesio.